داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی متین یار

فناوری WiFi HaLow بزودی برای ارتباط اجزای خانه هوشمند ارائه می‌شود

شنبه, 06 شهریور 1395   20:06

تهیه کننده : روح اله عباسی

 

فناوری WiFi HaLow بزودی برای ارتباط اجزای خانه هوشمند ارائه می‌شود

 

wifi-alliance-halow-doorbin-info

گرون توسعه‌دهنده وا‌ی‌فای، درحال توسعه فناوری جدید بنام «وای‌فای هالو» با مصرف بسیار پایین‌تر از وای‌فای معمولی، برای اتصال اجزاء خانه‌ هوشمند است.نسخه‌ی فعلی WiFi مصرف انرژی بالایی دارد و برای خانه‌‌های هوشمند چندان مناسب نیست. لوازم خانگی هوشمند باید با هر بار شارژ حداقل 1 ماه و حتی 1 سال امکان ارتباط از طریق اینترنت اشیاء را داشته باشند.فناوری جدید وای‌فای، بسیار کم‌مصرف بوده و طی 2 سال آینده با استاندارد 802.11ah در دل ابزار مختلف جای خواهد گرفت.

گروه توسعه‌دهنده، وای‌فای هالو را برای رقابت با فناوری بلوتوث عرضه نموده‌اند. وای‌فای فعلی بلخاظ مصرف انرژی توان رقابت با بلوتوث را ندارد و همین موضوع باعث رشد روزافزون گجت‌های خانه هوشمند مجهز به بلوتوث شده است.به عقیده این گروه، WiFi HaLow علاوه بر اینترنت اشیا، در ابزارهای پوشیدنی، دوربین‌های عکاسی، سنسورهای هوشمند اعلام حریق و سرقت، گجت‌های تناسب اندام و … مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وای‌فای هالو با فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز کار می‌کند که نفوذ بیشتری داشته و دسترسی به آن نسبت به وای‌فای فعلی با رنج فرکانس ۲.۴ تا ۵ گیگاهرتز بیشتر است.سرعت انتقال اطلاعات در وای‌فای هالو به اندازه‌ وای‌فایِ فعلی نیست، اما لوازم خانه هوشمند نیاز چندانی به انتقال سریع اطلاعات ندارند و مصرف پایین در آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است.


برچسب ها

?????? ????? ???? wifi halow

تلگرام فروشگاه اینترنتی متین یار
تازه ترین خبرها