داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی متین یار

همکاری دو کمپانی بزرگ اینتل و هایک ویژن در زمینه هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته

شنبه, 15 آبان 1395   17:08

تهیه کننده : نیما حدیدیان

اینتل از پردازنده هوشمند ردیاب حرکتی برای استفاده در دوربین های مداربسته و سیستمهای نظارت تصویری رونمایی کرد. این اتفاق به فاصله کوتاهی پس از تصاحب کمپانی Movidius که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، روی داده است. 

کمپانی چینی هایک‌ویژن بعنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده دوربین مداربسته دنیا، قصد دارد از پردازنده جدید Movidius در دوربین‌های خود استفاده کند. به این ترتیب، قابلیت‌هایی نظیر ردیابی و تشخیص چهره و نظارت بر وسائل نقلیه مشکوک و پرخطر با دقت بسیار بالاتری صورت خواهد گرفت.مهندسین Movidius با کارگذاری واحد پردازشی چیپست جدید، سرعت انجام پردازش‌ها را به حداقل رسانده‌اند، با اینحال مراحل پردازشی تحلیل تصاویر در شبکه‌های ابری (Cloud) تاحدی هزینه‌بر و زمان‌بر است.

به گفته اینتل، نیاز سیستم پردازش ویدیویی Movidius بانام Myriad 2 به پهنای باند، حدود ۱۰.۰۰۰ بار کمتر از نمونه‌های قبلی بوده و میزان تاخیر آن نیز تا ۱۰۰۰ برابر کاهش داشته است.با این وجود کارشناسان حوزه امنیت، نگرانی فراوانی در مورد فریب این دوربین‌ها بوسیله هکرها دارند و معتقدند باید تمام موارد احتمالی، به هوش مصنوعی استفاده شده در این دوربین‌ها آموخته شود.


برچسب ها

دوربین دارای هوش مصنوعی دوربین مداربسته هوش مصنوعی همکاری اینتل و هایک ویژن دوربین دارای هوش مصنوعی هایک ویژن

تلگرام فروشگاه اینترنتی متین یار
تازه ترین خبرها